Meble łazienkowe na wymiar

Meble łazienkowe na wymiar – Śląsk

Łazienka to bardzo specyficzne pomieszczenie, chociażby ze względu na warunki, które w niej panują. Wysoki poziom wilgotności oraz zmienna temperatura to czynniki, które stawiają przed meblami łazienkowymi określone wymagania. Fakt, że łazienki zazwyczaj mają bardzo ograniczony metraż to dodatkowe utrudnienie. Aby wyposażyć tę przestrzeń w funkcjonalne wyposażenie, warto rozważyć wybór mebli łazienkowych na wymiar.

Idealnie dobrana szafka pod umywalkę

W łazience nie może zabraknąć różnego rodzaju schowków i szafek. Są niezbędne do przechowywania środków czystości, kosmetyków i innych akcesoriów. Jednocześnie, takie przestrzenie mogą posiadać liczne zakamarki, w których może gromadzić się brud. Z tego powodu wybór klientów często pada na szafki wiszące. Dotyczy to zarówno szafek pod umywalką, jak i też modeli wolnowiszących. Meble niestykające się z podłożem pozwalają na sprawne i skuteczne umycie podłogi. W przestrzeniach między szafką a podłogą umieścić można kosze z bielizną, co dodatkowo pozytywnie wpłynie na oszczędność przestrzeni. Innym wariantem, który przeciwdziała gromadzeniu się brudu, są szafki, idealnie przywierające do podłogi. Dzięki bogatemu doświadczeniu, możemy zaproponować osobom zamieszkującym Śląsk atrakcyjne rozwiązania w obydwu tych wariantach. 

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania – kilka słów o potencjale aranżacyjnym szafek wykonanych na wymiar

Oprócz przestrzeni do przechowywania pod umywalką, klienci nierzadko decydują się na dodatkowe szafeczki. Dwie oczywiste funkcje, jakie one spełniają, to możliwość przechowywania przedmiotów na blacie oraz dodatkowe miejsce we wnętrzu mebla. Mniej oczywistą funkcją jest nadawanie pomieszczeniu charakterystycznego, indywidualnego akcentu. Meble łazienkowe na wymiar dają ogromne pole do aranżacyjnych eksperymentów. Ciekawą opcją są asymetryczne szafki o falistym kształcie oraz różnorodne wariacje z wykorzystaniem form obłych. Inny, oryginalny efekt, można osiągnąć, decydując się np. na asymetryczne blaty – koliste lub tworzące kąty ostre. Znalezienie takich gotowych nietuzinkowych form, które idealnie będą pasować do konkretnej łazienki może graniczyć z cudem. Problemem może stać się, chociażby, głębokość blatu, wysunięcie jego nieregularnych kształtów oraz optymalna długość, która pozwoli sprawnie korzystać ze sprzętów: pralki i toalety. Tu znowu sprawdzą się meble łazienkowe na wymiar. Z ich pomocą można bowiem zagospodarować nawet niewielką przestrzeń tak, aby charakteryzowała się ona wysoką funkcjonalnością.

Drewniana szafka stojąca obok wanny z zasłoną

Meble łazienkowe na wymiar – dlaczego właściwy dobór materiałów jest tak ważny?

Ochrona przed wilgocią

Wspomniana wcześniej wilgotność i zmiana temperatur może negatywnie odbić się na niektórych meblach. Wykonując meble łazienkowe na wymiar, wykorzystujemy nowoczesne i sprawdzone sposoby, dzięki którym taki niekorzystny klimat nie zagraża naszym produktom. Aby zabezpieczyć powierzchnie przed wilgocią, powszechnie stosuje się m.in. specjalne lakiery i folie PCV. Mniej osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że również tylna ścianka szafki powinna być pokryta powłoką, zabezpieczającą przed wilgocią. Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu mebli na wymiar, również tych łazienkowych, sprawia, że uwzględniamy w projekcie i w późniejszym wykonaniu takie kluczowe szczegóły.

Kwestia pielęgnacji

Optymalny dobór materiałów gwarantuje nie tylko ochronę mebla; dodatkowo ułatwia również czyszczenie. Chętnie dzielimy się wiedzą z osobami, które zechciały nam zaufać i zlecić stworzenie wyposażenia do łazienki. Zawsze proponujemy funkcjonalne rozwiązania, które nie będą sprawiać problemów podczas pielęgnacji.

Bezawaryjność

Ostatnia kwestia, powiązana z wyborem materiałów, wiąże się już stricte z użytkowaniem. Zawiasy i szyny szuflad powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, zapewniających sprawne i płynne działanie. Dobór właściwych materiałów połączony z precyzyjnym, nowoczesnym projektem pozwala nam również z sukcesem tworzyć rozwiązania o cichym domyku oraz szafki otwierane przy pomocy nogi.

Jak ozdobić przestrzeń z pomocą mebli łazienkowych na wymiar? 

Jeśli chodzi o kwestię ozdób, łazienka jest dość problematycznym pomieszczeniem z dwóch względów. Po pierwsze, zazwyczaj brakuje tu miejsca na dodatkowe dekoracje. Po drugie, nawet jeśli dysponują Państwo większą łazienką, z powodu niekorzystnego mikroklimatu, trudno jest utrzymać taką dekorację w dobrym stanie. Oryginalne meble łazienkowe na wymiar mogą skutecznie ozdobić to specyficzne pomieszczenie. Oprócz wcześniej wspomnianych nieregularnych form, ciekawym i niezwykle atrakcyjnym akcentem mogą być nietuzinkowe fronty szafek oraz blaty. Indywidualnie dopasowane rozwiązania dadzą Państwu poczucie obcowania z czymś, co łączy w sobie i piękno, i wyjątkowość. Na tym polu również służymy profesjonalnym doradztwem – chętnie doradzimy mieszkańcom Śląska w wyborze wariantów, które zwykłą, typową łazienkę zmienią w jedyną w swoim rodzaju przestrzeń. Wierzymy, że idąc tą drogą z sukcesem da się połączyć wysoką funkcjonalność i piękny, dekoracyjny charakter mebli łazienkowych na wymiar.