Meble do zabudowy

Meble do zabudowy

Dostosuj projekt mebli do zabudowy do własnego stylu życia

Meble do zabudowy mają sporo zalet. Po pierwsze dzięki nim możemy stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, która wyrażać będzie nasz styl życia i nasze indywidualne potrzeby. Przygotowanie mebli na zamówienie pozwoli cieszyć się funkcjonalnym wykorzystaniem każdego centymetra. Kreatywne rozwiązania, które niosą ze sobą meble do zabudowy, mogą pomóc nam w przezwyciężeniu każdej trudności, która może pojawić się w trakcie urządzania mieszkania. Bez względu na to, czy będzie to małe, czy też duże pomieszczenie, efekt końcowy będzie dla nas zawsze pozytywnym zaskoczeniem. Meble do zabudowy sprawią, iż jeszcze bardziej polubisz swoje cztery kąty.

 

Warunki przestrzenne a projekt pomieszczenia

Zanim przystąpimy do wybrania mebli do zabudowy na wymiar warto przeprowadzić uprzednio dokładne pomiary wybranego przez nas pomieszczenia. Przykładowo w małej kuchni najbardziej adekwatnym rozwiązaniem będzie układ szafek na kształt litery U. Wykorzystywany jest w niej każdy centymetr wolnej przestrzeni, również na ścianach, które możemy zabudować meblami kuchennymi aż do samego sufitu. Uzyskanie nowego miejsca na poczet przechowywania artykułów spożywczych z pewnością przyniesie nam sporo satysfakcji. W kuchni o dużych wymiarach możemy z powodzeniem postawić na przestrzeń otwartą z wyspą kuchenną na samym środku.

 

Idealne połączenie ulubionego stylu i funkcjonalności

Meble do zabudowy umożliwiają urządzenie pomieszczenia w jak najbardziej funkcjonalny sposób. We wspomnianej już wyżej kuchni znaleźć się może miejsce do przygotowywania posiłków, w którym będziemy mieć wszystko pod ręką. Pojawiają się dobrze przemyślane rozwiązania, dzięki którym stworzymy idealną przestrzeń służącą do przechowywania żywności ale i innych akcesoriów kuchennych. Zostanie również wyodrębniona strefa, w której będziemy mogli z przyjemnością smakować ulubionych dań.

W zestawach mebli do zabudowy znaleźć się mogą bardzo praktyczne: narożne i wąskie szafki, odpowiednio docięte blaty, półki i pojemne szuflady. Najbardziej kreatywne pomysły na dopasowanie kształtów i wymiarów mebli do zabudowy na wymiar nie mają praktycznie żadnych granic. Ich zadaniem jest stworzenie przestrzeni, która stanie się odzwierciedleniem naszych marzeń i potrzeb.

Niezliczone warianty i wersję mebli do zabudowy dają nam możliwość znalezienia najpiękniejszego i najbardziej odpowiadającego naszym gustom pomieszczenia. Możemy sami łączyć kolory blatów i frontów. Sami także dokonujemy wyboru materiałów, z których będą wykonane meble do zabudowy.

 

Kuchnia ergonomiczna pod zabudowę

Profesjonalnie zaprojektowane kuchnie pod zabudowę dają możliwość zadbania o ergonomię pomieszczenia. Meble wykonane na wymiar możemy dopasować idealnie do wzrostu użytkowników, do miejsca, którego potrzebują, aby móc swobodnie poruszać się po kuchni. Dzięki czemu w przestrzeni kuchennej będziemy się czuć bardzo komfortowo.

 

Dlaczego wysoka zabudowa w małej kuchni jest dobrym wyborem?

Wysoka zabudowa, czyli inaczej mówiąc ,,pod sufit” to dzisiaj najbardziej popularne rozwiązanie, tym bardziej w małej kuchni. Cała ściana ukrytych schowków i szafek pozwoli na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni, dzięki temu można w jednym miejscu przechowywać wszelakie produkty i sprzęty oraz mieć do nich dostęp tak, ażeby wygodnie i szybko przygotować posiłki. Żeby móc komfortowo dostać się do najwyższych części mebli, najlepiej będzie zakupu dostawiane schodki.

Kiedy projektujemy kuchnie z wysoką zabudową, miejmy na uwadze zachowanie estetyki i odpowiedniej kolorystyki, ale również funkcjonalne wykorzystanie całego wnętrza. Trzy najważniejsze strefy to: zmywanie, gotowanie i przechowywanie. Gotowanie na ogół zaczynamy od wyjęcia produktów z szafek albo z lodówki, myjemy je w zlewie, przerabiamy na blacie i wstawiamy do piekarnika lub na płytę kuchenki. Na koniec umieszczamy na talerzach i dekorujemy, znowu na blacie.

Strefę przechowywania powinniśmy zaprojektować z wykorzystaniem bardzo pojemnych mebli, zatem w tym przypadku sprawdzi się idealnie wysoka zabudowa na całej ścianie. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem będą szafki typu cargo – wysokie, pionowe, że stelażami w środku, wysuwane na prowadnicach, mogą spełniać funkcję niewielkiej spiżarni i pozwolą na segregowanie produktów w odpowiednio przemyślany sposób. Doskonałym wyborem będą także szafki mające wysuwane półki, co umożliwia łatwy dostęp do produktów i sprzętu schowanego z tyłu.

Łatwo będzie ukryć zmywarkę czy lodówkę. Wysoka zabudowa pozwala na zamontowanie sprzętu AGD, na przykład ekspresu do kawy, mikrofalówki, piekarnika, na wysokości, gdzie nie będzie konieczne schylanie, a ułożone obok siebie w poziomie albo nad sobą w pionie, dają nam komfort użytkowania. Żeby jednolita zabudowa kuchenna nie przytłaczała nas wizualnie, warto pamiętać o doborze akcesoriów i frontów meblowych. Sprawdzi się tutaj wykończenie na wysoki połysk albo szklane, dające lustrzany efekt dzięki odbijającemu się od nich światłu.

Zapraszamy do kontaktu.

 

Przeczytaj także o innych meblach wykonywanych przez nasze studio mebli Sojka: