Czy opłaca się zlecać wykonywanie szaf na wymiar?

Wybór szafy często już na samym początku sprowadza się do zdecydowania, czy preferujemy mebel gotowy, czy wyposażenie na wymiar. Co decyduje o tym, że tak wiele osób skłania się bardziej ku tej drugiej opcji? W dzisiejszym wpisie sprawdzamy, w jakich pomieszczeniach sprawdzi się szafa na wymiar i zastanowimy się, czy jest to rzeczywiście opłacalne rozwiązanie.

Szafa na wymiar w wymagającej przestrzeni

Niektóre pomieszczenia sprawiają szczególnie duży problem podczas aranżacji. Nietypowe kształty pokoju, niefunkcjonalne ułożenie okien czy spadki ścian (poddasza), znacznie utrudniają zakup odpowiednich mebli. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku trudno jest dobrać właściwą szafę. Właściciele takich przestrzeni próbują zniwelować ten problem, kupując różne mniejsze meble do przechowywania. Znalezienie gotowego rozwiązania – dużej, pojemnej szafy, pasującej do poddasza – jest niemożliwe, albo graniczy z cudem. W rezultacie, przez ustawienie mniejszego wyposażenia do przechowywania, pokój wydaje się bardziej zagracony, a my nadal nie jesteśmy w stanie pomieścić wszystkich naszych rzeczy.

Wiele osób, zmagających się z tym problemem, decyduje się po prostu na szafy na wymiar. To bardziej opłacalne rozwiązanie z kilku względów, do których należy zaliczyć;

  • oszczędność przestrzeni
    Mebel ma dokładnie takie parametry, jakich potrzebujemy, i jest doskonale dopasowany do pomieszczenia.
  • optymalna przestrzeń do przechowywania

To my decydujemy, ile miejsca potrzebujemy. Nie trzeba więc iść na tym polu na żadne kompromisy.

 

W jakich innych pomieszczeniach opłaci się zainwestować w szafę na wymiar?

Szafy pod zabudowy to rozwiązanie, z którego korzystają nie tylko osoby, dysponujące problematycznymi przestrzeniami. Często decydują się na nie właściciele raczej standardowych pomieszczeń. Wynika to głównie z funkcjonalności i jakości.

Meble na wymiar konstruowane są z myślą o konkretnym kliencie. Realizacja takiego zlecenia trwa dłużej niż wytworzenie mebla w produkcji taśmowej. Większa precyzja, dokładność i dłuższy czas wykonania wpływa na ostateczny efekt. Nie ma tu miejsca na błędy konstrukcyjne czy tzw. „niedoróbki”. To więc atrakcyjna opcja dla osób, którym zależy na posiadaniu mebla solidnego i doskonale sprawdzającego się przez wiele lat.

Jeśli chodzi natomiast o funkcjonalność szaf pod zabudowę, trudno znaleźć osoby, które by tego nie doceniły i nie ma znaczenia to, czy pomieszczenie jest łatwe w aranżacji, czy wręcz przeciwnie. Szafa to często duży, gabarytowy mebel. Przeważnie zostaje w naszych mieszkaniach na długo, bo kupowana jest z myślą o dłuższej perspektywie czasowej. Zdecydowanie nie warto więc godzić się tutaj na rozwiązania, które nie do końca spełniają nasze oczekiwania. Codzienne użytkowanie mebla w końcu zacznie powodować u domowników irytację. Z szafami tworzonymi na zamówienie ten problem nie istnieje, bo mamy świadomość, że mieliśmy wpływ na każdy element konstrukcji.