Nowoczesne rozwiązania w kuchniach na miarę XXI wieku

Nowoczesne rozwiązania w kuchniach

Dopasowana kuchnia jest ogromną zaletą każdego domu. Jest miejscem, gdzie każdy domownik z chęcią przebywa, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom każda praca w tym pomieszczeniu będzie przyjemnością.

 

Porządek to podstawa

Aby kuchnia była funkcjonalna, musi być przede wszystkim czysta. Aby łatwo było zachować Państwu porządek w sercu domu, jakim często jest właśnie kuchnia, warto przemyśleć zakup mebli na wymiar. Tylko w ten sposób są Państwo w stanie zagospodarować każdy punkt pomieszczenia kuchennego, a każdy przedmiot znajdzie swoje miejsce.

Kupując kuchnie na wymiar mają Państwo ten komfort, że mogą Państwo wcześniej zaplanować każdą szafkę tak, by spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Półki otwarte, półki w szafkach, szuflady… Każda ilość i wielkość zależy od Państwa zapotrzebowania. Jednak to nie jedyne elementy mebli na wymiar, które należy przemyśleć.

Każdy przedmiot codziennego użytku musi mieć swoje miejsce. Należy o tym pamiętać, gdy projektowana jest kuchnia. Warto zastanowić się, gdzie będzie stał ekspres do kawy, czy posiadają Państwo czajnik bezprzewodowy, który także musi gdzieś stać, oraz czy posiadają Państwo inne urządzenia, które używane są na tyle często, by znalazły się na blacie Państwa kuchni? Może to być sokowirówka, blender, czy opiekacz.

Inaczej sprawa wygląda z lodówką. Tą część kuchennego wyposażenia mogą Państwo zabudować, lub zostawić widoczną. Zamawiając kuchnię na wymiar mogą Państwo także zabudować piekarnik, kuchenkę mikrofalową oraz płytę grzewczą (elektryczną, bądź gazową).

 

przykładowa kuchnia

 

Kuchnia na miarę domu

Kupując gotowe meble kuchenne, zazwyczaj mają Państwo do wyboru kilka kolorów drewna, ewentualnie różne rodzaje uchwytów. Jednak sam wygląd frontów szafek jest uzależniony od panującej właśnie mody. Jeśli gustujemy w stylu klasycznym, lub zależy nam na konkretnym wyglądzie szafek w kuchni, idealnym rozwiązaniem są kuchnie na wymiar.

Zdobienia na frontach, uchwyty, kolor blatu… są to bardzo ważnymi elementami. Można je dowolnie dobierać, gdy chce się stworzyć własną, niepowtarzalną kuchnie.

Dodatkowymi atutami kuchni na wymiar są wykorzystane w nich materiały. Mogą Państwo sobie zażyczyć nie tylko szafki cicho zamykające się, ale także szafki, które same wysuwają się do przodu, by ukazać całą swoją zawartość.

Innym rodzajem udogodnienia są systemy otwierania szafek i szuflad. Z pewnością dopasowany system otwierania zapewni Państwu wygodę. O ile szafki dolne to najczęściej zestawy szuflad, to w szafkach górnych warto rozpatrzeć kilka metod otwierania. Mogą Państwo wybrać szafy ze standardowymi drzwiczkami, lub uchylne klapy.

Rozwiązanie to jest wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Po zastosowaniu klapy, nie ma ryzyka uderzenia się w głowę, gdy szafka jest otwarta. Dodatkowo zastosowanie tego systemu umożliwia zabudowę szafami całej ściany. Drzwiczki bowiem nie kolidują między sobą. Zastosowany mechanizm pozwala zatrzymać front szafki w dowolnej pozycji.

Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie wąskiej szuflady na słoiki i przyprawy. W ten sposób można wykorzystać każdą, nawet najmniejszą przestrzeń by była ona maksymalnie funkcjonalna.

Kupując meble stworzone na wymiar, łatwej jest również zagospodarować szafki narożne. Narożne szuflady, bądź wysuwane szafy znajdą swoje zastosowanie w przechowywaniu na przykład garnków i przykrywek.

 

Organizacja i światło

W idealnej kuchni znajdzie się miejsce na wszystko. Znajdą w niej Państwo miejsce na krzesła, blat do krojenia, a także miejsce na radio, czy zioła. Także w szufladach panuje ład i porządek. Pomagają w tym specjalne organizery. Kuchnie na wymiar idealnie dopasowują swoje rozmiary do panujących standardów, aby mogli Państwo bezpiecznie zaopatrzyć się w organizery do szuflad dostępne na rynku.

Każde pomieszczenie, w którym chcą Państwo czuć się komfortowo, musi być odpowiednio oświetlone. Dzięki meblom na zamówienie mogą Państwo dopasować pasujące do Państwa stylu oświetlenie nad blatami, a także oświetlenie szafek. Ciekawym rozwiązaniem są oświetlane od środka szuflady. Dzięki temu już nigdy nie będą Państwo narzekać na brak odpowiedniego światła, gdy szukają czegoś w danej szufladzie.

 

Kuchnia idealna – kuchnia na wymiar

Dzięki kuchniom na wymiar podporządkują sobie Państwo każdą część kuchni pod siebie. Już nie będzie problemem za wysoka lub za niska wysokość szafek. Nie będą Państwo mieli problemu z odnalezieniem się w pomieszczeniu, a każda rzecz użytkowa, każda przykrywka, garnek, czy nabierka, znajdą w kuchni swoje miejsce. Dobrze przemyślana kuchnia na zamówienie będzie nie tylko funkcjonalna, ale także wygodna, a użytkowanie jej będzie bardziej komfortowe niż kiedykolwiek. I to w Państwa stylu.